Polecane posty

Piaskownica dorosłych

Czarny tekst "Piaskownica dorosłych" na środku białego tła

Obserwując ostatnie wydarzenia w polskiej polityce, mam ochotę wziąć saperkę i się zakopać. Przypomina mi to widok dzieci w piaskownicy, które kłócą się o to, kto ma ładniejsze wiaderko.
A sprawa obrażania obecnego prezydenta? Boże złoty…, gdy przeczytałam artykuł „Bezdomny znieważył prezydenta i stanie przed sądem” I tak, wiem ważne stanowisko…ale.... Czy ja lub przysłowiowy Kowalski ma pozwać jakiegoś pijanego człowieka z ulicy, bo się z nas śmiał? 
Albo ta satyra w niemieckiej prasie… Matko… afera na skalę światową. Czy osoba będąca głową państwa powinna zachowywać się w sposób przypominający zachowanie dziecka?  Czy mam rozumieć, że niedługo żaden kabaret nie będzie mógł powiedzieć niczego zabawnego o polskim rządzie, bo od razu wyjdzie z tego sprawa sądowa? 
A i wolność słowa, preferencji seksualnych…w naszej konstytucji wyraźnie jest napisane, że zabroniona jest dyskryminacja m.in. ze względu na preferencje seksualne. A jednak nie brakuje przejawów tejże dyskryminacji. Dlaczego jeden z członków rządu wyraźnie obraża tychże ludzi nierzadko powołując się na wolność słowa? Czy te osoby, które on obraża też mają wytoczyć mu sprawę o zniesławienie? (hehehe) 

Polski rząd wyraźnie się nudzi… Ironia sytuacji tkwi w tym, że mamy wiele palących problemów, takich jak wysokie bezrobocie, które wymagają natychmiastowej uwagi. No ale oni twierdzą, że bezrobocie maleje i nie ma czym się zajmować w tej kwestii… taa a zauważył ktoś z nich może, że to przez wyjazdy za pracą do innych krajów. A Ojciec Dyrektor? I inni?… 

I jak tu się nie śmiać? A może płakać?

Komentarze